Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 717

Küsimus

Isa soovib minna lapse sünni puhul 2-nädalaks puhkusele. Kuidas ja milliste dokumentide alusel riik selle hüvitab?

Vastus - 20.08.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Riik hüvitab 66 krooni puhkusepäeva kohta, sõltumata palga suurusest. Tööandja esitab kord kuus vastava andmiku pensioniametile, kes maksab raha tööandjale välja (vt puhkuseseaduse § 26, 30). Riigi poolt hüvitatav puhkusetasu maksustatakse ainult tulumaksuga.

Lähemalt vt VV 22.08.2001 määrus nr 287 https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?replstring=33&dyn=689625&id=73135