Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 704

Küsimus

Kas ja kui oluline on allkirja olemasolu arvel? Tänasel päeval, kus palju arveid saadetakse läbi interneti.

Vastus - 01.08.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Juba aastaid ei nõua raamatupidamise seadus (RPS), et arvel (kui raamatupidamise algdokumendil) peaks olema arve väljastaja allkiri. RPS § 7 lg 1 p 7 kohaselt peab arvel olema majandustehingut kirjendavat raamatupidamiskohustuslast esindava isiku allkiri, mis kinnitab majandustehingu toimumist. See tähendab, et arvel on nõutav (ja sedagi mitte alati) üksnes saaja allkiri – selle poole allkiri, kelle raamatupidamises arve on näiteks kuludokumendiks. Allkirja nõuet ei ole arvele sätestatud ka käibemaksuseaduses.