Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 668

Küsimus

Kas 2007. aastal saab veel võtta näiteks 2003. aastal välja võtmata jäänud puhkust? Millal saamata jäänud puhkus aegub?

Vastus - 18.06.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Puhkuseseaduse § 8 lg 1 kohaselt kehtib puhkusenõude õigus kuni nelja viimase aasta eest antavale puhkusele. Juhul, kui tekivad puhkuse kasutamist takistavad asjaolud, hakkab kasutamata jäänud puhkuse osa aegumistähtaeg kulgema pärast takistavate asjaolude äralangemist.
Seega, kui 4 aastat (arvates puhkusenõude tekkimisest) ei ole möödunud, on töötajal õigus puhkus n-ö välja võtta.

Vt ka: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=425