Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 604

Küsimus

Kas KMD aruandel, real 6, tuleb kajastada ka selline ühendusesisene soetus, mille juures pöördmaksustamist rakendada ei saa (arvel on teise riigi km)?

Vastus - 25.04.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Teise riigi käibemaks arvel ei välista pöördmaksustamist Eestis. See võib olla näiteks arve väljastaja viga, võib olla puudub näiteks saatedokument jne. Kui KMS § 8 (kauba ühendusesisene soetamine) nõuded on täidetud, siis tuleb Teil deklareerida ja mitte ainult 6, vaid ka KMD 1, 4 ja 5 rida.

Pöördmaksustamine toimub sõltumata sellest, kas välismaalt saab käibemaksu tagasi. Välismaa käibemaks jäetakse KMD-l deklareerides maksustatavast väärtusest välja.

Kui aga tegelikult ei ole tegu kauba ühendusesisese soetamisega, siis Te pöördmaksustamist ei rakenda ning antud soetust KMD-l ei kajasta.