Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 56069

Küsimus

Töötaja oli puhkusel 28.05-25.06. Puhkusetasu sai ta kätte mais. Juunis seega oli tööpäevi ainult 3tp (28-30.06) Kas töötaja pealt peab tasuma sotsmaksu min.määralt, kui töötasu jääb nende 3p eest alla 590.- ? Juuni töötasu maksti 3p eest juunis, st 30.06

Vastus - 07.07.2021

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kuumäär rakendub, kuid osakaal on vastavuses sellel kuul töötatud ajaga.

Kuumäära proportsiooni leidmiseks võetakse sellel kuul töövabastusele eelnenud ja järgnenud kalendripäevade arv ning jagatakse see 30-ga. Praegusel juhul on proportsiooniks 5/30=0,17 ning sotsiaalmaksu peab maksma vähemalt 0,17×584=99,28 eurolt.

Alus: SMS § 2 lg 3 p 1 ning rahandusministri 15.03.2013 määrus nr 17 „Sotsiaalmaksu arvestamise ning sotsiaalmaksu andmete Sotsiaalkindlustusametile ja Eesti Haigekassale väljastamise kord“, § 6.