Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 489

Küsimus

Soome ettevõte tahab palgata Eesti müügimehe endale tööle. Töötaja oleks eestlane. Maksud töötaja palgalt lähevad kindlasti Eesti seaduste ja maksumäärade järgselt aga kuidas muidu? Millega mitteresidendist tööandja peab arvestama ja kuidas püsiva tegevuskohaga on? Kuhu mitteresidentist tööandja peab ennast registreerima?

Vastus - 14.02.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Mitteresidendist tööandja peab ennast registreerima Maksu- ja Tolliametis (Vt maksukorralduse seaduse § 22). MTA väljastab registrikoodi, mida saab kasutada deklaratsioonide esitamisel. Võimalik on ka volitada sedasama müügimeest tööandja nimel registreerimistoiminguid tegema ja hiljem deklaratsioone esitama.

Püsiva tegevuskoha tekkimine on küllaltki tõenäoline. Kui müügimehel on volitused kauba müügiks ja tehingute sõlmimiseks, siis võib tekkida püsiv tegevuskoht tulumaksuseaduse § 7 lg 2 alusel.

Kui kaup, mida müüakse, asub Eestis, siis võib tekkida Eestis käibemaksukohustus. Erireeglid kehtivad näiteks postimüügi kohta (vt käibemaksuseaduse § 19)