Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 442

Küsimus

Firma ostis korteri km-ga . Nüüd müüme Iirimaa firmale. Kas müüme 18% ga või 0%?

Vastus - 20.01.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui korter asub Eestis, siis on käibe tekkimise kohaks Eesti. Seega, kui tegemist on uusehitisega/renoveeritud ehitisega või kui rakendatakse maksustamise valikuõigust, siis lisandub arvele käibemaks 18%. Kui soetaja soovib käibemaksu tagasi saada, siis see eeldab käibemaksukohustuslasena registreerimist, sest KMS § 35 alusel kinnisasja soetamisel tasutud käibemaksu ei tagastata.