Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 408

Küsimus

Uuest aastast muutub FIE sots.maksu arvutamise metoodika. Ja 2007.a kulusse ei saa kanda sots.maksu, mis arvestatud 2006.a. eest ja tasutud 2007.a. Aga kui minu 2007.a kasum on võrreldes 2006.a. kasumiga oluliselt väiksem (planeerin oma tegevust FIE-na oluliselt vähendada) siis ma kannan ju kahju.Kas siis on otstarbekas maksta osa sotsiaalmaksu ära veel sellel aastal?

Vastus - 29.11.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

2006. aasta eest 2007. aastal tasutud sotsiaalmaksu saab 2007. aastal kuludesse kanda. Selle kohta on tulumaksuseaduses üleminekusäte (§ 61 lg 30).