Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 372

Küsimus

Ettevõte müüb firma kaks sõiduautot. Üheks ostjaks on Venemaa firma, teine auto müüaks Venemaa eraisikule. Kuidas toimida käibemaksuga. Kas 0% või 18%?

Vastus - 31.10.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Eeldan, et sõiduautod saadetakse võõrandamistehingu järgselt Eestist Venemaale. Käibemaksuseaduse § 5 lg 1 p 1 kohaselt on kauba eksport ühenduse kauba võõrandamine koos selle toimetamisega väljaspool ühenduse tolliterritooriumi asuvasse sihtkohta kauba võõrandaja või välisriigi isikust kauba soetaja poolt. Kauba eksporti tõendatakse kauba ühendusest väljatoimetamist ja kauba võõrandamist tõendavate dokumentidega. Ekspordi puhul on käibemaksumääraks 0% (KMS § 15 lg 3 p 1).
Juhul, kui sõiduautod jäävad Eestisse, on tegemist standardmaksumääraga maksustatava käibega (18%).