Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 307

Küsimus

Kui kinnisvaraga tegelev OÜ ostis endale vanema korteri hinnaga 210000 EEK, ja müüb selle hiljem maha 340000, ja kui korter on algusest peale mõeldud kasumi teenimiseks(spekuleerimiseks), siis kas nüüd tekib OÜ-l käibemaksukohustus (kui veel siiani ei ole OÜ KM-kohuslane) ja millise summa pealt peab maksma käbimaksu, ehk siis antud juhtumis kui palju peab maksma riigile maksu?

Vastus - 09.08.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kinnisasja maksustamine käibemaksuga sõltub mitmetest teguritest. Kui ostsite vanema korteri ja seal parendustöid ei tee ning müüte selle lihtsalt kallimalt edasi, siis on KMS § 16 lg 2 p 3 kohaselt tegemist maksuvaba käibega ning käibemaksukohustuslaseks registreerimise kohustust ei teki (KMS § 19).

Uusehitisi tuleb aga enne esmast kasutuselevõttu maksustada (KMS § 16 lg 2 p 3). Kuna küsimusest täpselt asjaolusid ei selgu, siis palun EML veebilehel otsingu kaudu vastuseid otsida Teid täpselt huvitavale küsimusele.