Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 304

Küsimus

Ostsime arendajalt juunis 2006 10 kinnistut. Saime arve 0% käibemaksuga. Arendaja väidab, et tegemist on maksuvaba käibega, kuna ostis maa enne 01.05.2004. Kas see on seadusega kooskõlas ja kuidas arvestada käibemaksu kinnistute edasimüügil?

Vastus - 07.08.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tõepoolest enne 01.05.2004 soetatud kinnistute müük on KMS § 46 lg 3 kohaselt maksuvaba. Kui teie aga need kinnistud edasi müüte, tuleb teil nende kinnistute müük käibemaksuga maksustada KMS § 16 lg 2 p 3 alusel.