Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 300

Küsimus

Kas minu 17 aastane poeg peab maksma tulumaksu või ei pea? Töötab suvel ainult 3 nädalat ning lepinguga korralikus tuntud firmas.

Vastus - 07.08.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku kõik Eesti tuluallikatest teenitud tulu, sealhulgas ka palgatulult (Tulumaksuseaduse § 12 lg 1 p 1). Palgatulu maksustamist reguleerib täpsemalt TuMS § 13. Lisaks maksukohustusele on teie pojal õigus maksuvaba tulu rakendamiseks (2006. aastal 2000 kr kuus, 24 000 kr aastas (TuMS § 23)). Selleks tuleb esitada avaldus tööandjale maksuvaba tulu rakendamiseks.

Tööandjal on õigus, juhul, kui teie poeg pole sel aastal varem tööl käinud, rakendada maksuvaba tulu ka varasemate kuude eest- seega sisuliselt ei peeta teie poja töötasult tulumaksu kinni.

Oluline on märkida, et juhul kui kasutate täiendavat maksuvaba tulu kahe ja enama lapse korral (TuMS § 23¹), siis vähendab poja töötasule rakendatud maksuvaba tulu teie mahaarvamisi.