Järgmised koolitused: Rakvere, Tallinn, Tartu - Aastaaruanne 2020 ja maksud 2021 registreeri / loe lähemalt

299

Küsimus

Eesti emaettevõte suurendab Venemaa tütarettevõttes aktsiakapitali mitterahalise sissemaksega, viies (eksportides) tootmistehnikat. Millised dokumendid tuleb tolli jaoks vormistada? Kas siin võib tekkida käibemaksu kohustus? 5 aasta jooksul vara kindlasti ei võõrandata.

Vastus - 07.08.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

KMS § 15 lg 3 p kohaselt on eksporditava kauba maksumääraks 0%. Kui tootmistehnika oli teil arvel kui põhivara, siis sellest hoolimata ümberarvestust teha ei tule kuna kaup maksustatakse väljaviimisel käibemaksuga (0% maksumäär).

Tehing tuleb vormistada nagu eksport ikka, tollideklaratsioon. Väärtuseks märkida aktsiakapitali suurendamise väärtus, mis teil otsuses kirjas on.