Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 276

Küsimus

Kui äriühing kasutab Soomest soetatud materjali oma seal tekkiva käibe tarbeks on soetatud materjalilt õigus sisendkäibemaks maha arvata vastavalt Soome seadusandlusele.
Kui aga äriühing kasutab Eestist soetatud materjali Soomes tekkiva käibe tarbeks, mida sellisel juhul maksustamise juures arvestada?

Vastus - 12.06.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui soetate kauba Eestist ja toimetate selle Soome oma ettevõtluse tarbeks, on tegemist kauba ühendusesisese käibega KMS § 7 lg 1 p 3 kohaselt. KMS § 15 lg 3 punkti 1 kohaselt rakendatakse sellisele kaubale Eestis 0% maksumäära. Soomes tuleb rakendada pöördmaksustamist. Seega käive tuleb deklareerida nii Eestis kui ka Soomes.