Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2726

Küsimus

Kinnisasi soetati 2005. a 145 000 € eest. Hoonele tehti parendusi 2006.-2008. a 28 000 € eest. Kas see ehitis on oluliselt parendatud KMS § 16 lg 2 p 3 tähenduses?

Vastus - 05.10.2015

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

KMS § 16 lg 2 p 3 sõnastus on järgmine: Samuti ei maksustata käibemaksuga järgmiste kaupade ja teenuste käivet: „3) kinnisasi või selle osa. Maksuvabastust ei kohaldata kinnisasjale, mille oluline osa on ehitis ehitusseadustiku tähenduses või ehitise osa, mis võõrandatakse enne ehitise või selle osa esmast kasutuselevõttu; ega kinnisasjale, mille oluline osa on oluliselt parendatud ehitis või selle osa ning mis võõrandatakse enne ehitise või selle osa parendamisele järgnevat taaskasutuselevõttu, ning krundile planeerimisseaduse tähenduses, kui sellel ei asu ehitist. Ehitis või selle osa on oluliselt parendatud, kui parendustega seotud kulutused ületavad vähemalt 10 protsenti ehitise või selle osa soetusmaksumust enne parendamist;“.

Kui kulutus ületab 10% võrra 145 000 €, siis on kulutuse suurus 159 500 €. Teie kulutus oli aga 28 000 €, seega on vastus eitav ning kinnisasja võib võõrandada maksuvabalt.