Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2590

Küsimus

Saime Tšehhist arve käibemaksuga, meie ja nende VAT on arvel näidatud. Kuna kaubaga on kiire, maksime kogu summa (keeleprobleem suhtluses). Kuidas oleks õige kajastada käibedeklaratsioonil? Kas ühendusesisene pöördmaksustamine käibemaksuta summa osas, nende käibemaksu summa muude ärikuludena ja esitada tagastustaotlus järgmine aasta või jätta käibedeklaratsioonil kajastamata ja kuluks kogu summa. Lisaks veel on need materjalid maksuvaba käibe tarbeks ja kasutame otsearvestuse ja proportsionaalse mahaarvamise segameetodit.

Vastus - 01.08.2014

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui tegemist on tegelikult siiski ühendusesisese kauba käibega (teie kaoks kauba ühendusesisene soetamine), siis tõenäoliselt teile käibemaksu maksuameti kaudu ei tagastata. Soetamine tuleb deklareerida nii nagu ühendusesisene kauba soetamine ikka ning maksustatav väärtus ei sisalda välisriigi käibemaksu (KMS § 12 lg 6.1). Enammakstud summa tuleb tarnijalt tagasi küsida ja paluda korrektset arvet. Kui see ei õnnestu, siis on tegemist lihtsalt kuluga. Igaks juhuks võib proovida MTA kaudu tagastustaotlust esitada.