Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 195

Küsimus

Invaliidsuspensioni saav isik töötab ka osaliselt ja tema palga maksmisel arvestatakse maksuvaba miinimumiga 2000.-. Nüüd aga tõusis tema pension paarkümmend kr. üle 3000.- (see on ka maksuvaba vist?). Kas nüüd peab ta sellelt üle 3000.- olevalt summalt tulumaksu maksma? Kas maksu peab pensioniamet siis kinni igakuiselt?

Vastus - 05.04.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Maksuvaba tulu ja maksuvaba pension on täiesti erinevad asjad. Tõepoolest, kui isiku töökohas rakendatakse maksuvaba tulu (2006.a 2000 kr/kuus TuMS § 23 kohaselt), siis töövõimetuspensioni puhul enam teistkordselt maksuvaba tulu rakendada ei saa ning pensioniametil on kohustus 3000 krooni (maksuvaba pension) ületavalt osalt tulumaks kinni pidada.