Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1867

Küsimus

Küsimus elatise kohta. Tuli kohtutäituri kiri elatise kinnipidamise kohta. Kohtutäituri selgituste kohaselt kuulub neto sissetuleku hulka ka lähetuse päevarahad. Samas nendelt summadelt ju tulumaksu kinnipidamist ei toimu. Kas on ikka õigustatud, et lähetuse päevarahad kuuluvad kinnipidamise hulka? Lähetused mahuvad piirmäära ja mingeid makse sealt ei arvestata. Kas toimime ikka õigesti, kui maksame ka lähetuse arvelt elatist ilma tulumaksu kinnipidamata?

Vastus - 16.03.2011

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Lähetuse päevaraha ei ole küll iseenesest töötasu vaid tegemist on nn kulude hüvitamisega. Samas lähtudes täitemenetluse seadustiku § 131 jj (https://www.riigiteataja.ee/akt/13335451), on tegemist siiski isiku sellise sissetulekuga, millele kohtutäitur võib nõude pöörata.