Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 1777

Küsimus

Kui firma on nii registreeritud kui ka tegelikult tegutseb Tallinnas ja Maksuametil on soov firma dokumente kontrollida, kas siis Maksuamet võib nõuda, et firma esindaja sõidaks oma dokumente näitama Jõhvi, mis on hoopis teine piirkond ja teine maksuameti osakond? Või oleks siiski õigus nõuda, et mõni Tallinna maksuametnik kontrolliks dokumente, et vältida asjatuid kulusid nii sõiduks kui ka aeg, mis sellega kaotsi läheb?

Vastus - 12.10.2010

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Maksukorralduse seaduse § 10 lg 3 ning § 62 lg 3 p 1 annab võimaluse maksuhalduril kontrolli läbiviimiseks ka teie endi ruumides. Soovitan maksuhalduriga ühendust võtta ja kokkuleppele jõuda.