Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1774

Küsimus

Eesti ettevõte teostas transportteenust Eesti-Soome-Eesti, laevapiletid maksab eraldi kinni kolmas isik, st üks firma soomest. Firma on km-kohustuslane, kas arve laevapiletite kohta tuleks esitada 0% või 20%. Kas transporditeenuse käive, mis oli tehtud 0% tuleb kajastada nüüd ka ühendusesises käibe aruandes ja kas sama ka laevapiletite edasimüügil?

Vastus - 12.10.2010

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Rahvusvahelise transporditeenuse edasimüügil jääb teenuse sisuks endiselt rahvusvahelise transporditeenuse osutamine mistõttu on võimalik 0% maksumäära rakendamine. Laevapiletite edasimüüki ühendusesisese käibe aruandes ei kajastata, kuna maksukohustust teisel poolel ei teki (KMS § 10 lg 2 p 3 ja § 15 lg 4 p 13).