Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1772

Küsimus

Firma korter renditaks Soome firmale, kas tuleb käibemaks lisada?
Kui firma korter renditakse soome kodanikule(eraisikule) kas siis on käibemaks, või mitte?

Vastus - 08.09.2010

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Esmalt tuleks selgeks teha kas üüritakse välja eluruumi või mitte. Kui tegemist on eluruumi üüriga, siis käibemaksuseaduse § 16 lg 3 p 1 kohaselt käibemaksu lisada ei saa, mistõttu on tegemist maksuvaba käibega.

Kui tegemist on äriruumide rendiga on tegemist samuti maksuvaba käibega kuid tulenevalt KMS § 16 lg 3 p 1 võib maksukohustuslane soovi korral rendile käibemaksu lisada, kui on sellest eelnevalt maksuhaldurit kirjalikult teavitanud.

Kinnisvaraga seotud teenuste maksustamine ei sõltu teenuse saaja isikust, vaid ainult kinnisvara asukohast, st Eestis asuva kinnisvara väljaüürimisel 0% maksumäära rakendada ei saa.