Järgmine koolitus: 30.09.2020 - Tallinn - Maksukonverents 2020 (välja müüdud) Vaata ajakava

1684

Küsimus

Soovin teha algust eraettevõtlusega. Plaanis on hakata kaupa ELi liikmesriigist Eestisse tooma ja seda edasi müüma. Edasimüümine toimuks Eestis ja teistes Baltiriikides registreeritud käibemaksukohuslastest ettevõtetele (ketikauplused)Küsimused:1) Kui ma saan õigesti aru siis ELi liikmesriigist ostetud kaupa ei maksustata? 2) Kas mina kui Eestis registreeritud käibemaksukohuslane peaksin edasimüüdavale kaubale lisama käibemaksu?3) Kas minu ettevõtte juriidiline vorm omab tähtsust maksustamisel?

Vastus - 12.04.2010

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Algatuseks tuleks EML liikmeks astuda, sest siin keskkonnas vastatakse EML liikmete küsimustele.

1. Teisest EL riigist Eestisse toodav kaup on üldjuhul 0% käibemaksumääraga, kuid see tuleb siin ühendusesisese kauba soetamisena pöördmaksustada ning sel teel arvestatud maksu mahaarvamine sisendkäibemaksuna toimub üldkorras (KMS § 29 lg 1).

2. Jah, üldjuhul on kaubakäibed maksustatavad, kuid on erinevaid maksumäärasid ning on ka eriskeeme, mille puhul on nt maksustatava väärtuse leidmisel erinõuded.

3. Üldjuhul ei oma, kui silmas pidada käibemaksuga maksustamist.

Kuna te ei ole oma EML liikmelisust paljastanud, siis soovitan täpsemaid vastuseid otsida Rahandusministeeriumi ja MTA kodulehtedelt.