Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 166

Küsimus

Eesti firma, kes on käibemaksukohuslane ostab kasutatud sõiduauto EU
käibemaksukohuslaselt - käibemaksu tollile ei tasuta, aga kui seda kasutatud sõiduautot nüüd soovitakse Eestis müüa. Kas müügiarvele tuleb lisada käibemaks?

Vastus - 17.03.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui Eesti käibemaksukohustuslane soetab teise liikmesriigi käibemaksukohustuslaselt kasutatud sõiduauto, siis on tegemist ühendusesisese kauba soetamisega, mille puhul Eesti maksukohustuslane rakendab pöördmaksustamist (KMS § 8 lg 1). Kuna pöördmaksustamise korras arvestatav käibemaks on ühtlasi sisendkäibemaksuks, siis maksuhaldurile käibemaksu ei tasuta (KMS § 29 lg 3 p 4).

Sõiduauto edasimüügil toimub käibemaksuga maksustamine üldises korras. Kui auto jääb Eestisse, siis 18%-ga maksustades, kui müüakse nt teise liikmesriigi maksukohustuslasele, siis oleks tegu kauba ühendusesisese käibega ning seda maksustataks 0%-ga, kauba saaja rakendaks pöördmaksustamist.