Maksuküsimus: 1373

Küsimus

Milliste andmete alusel arvutab tööandja alates 01.07.09 haigusraha, kas keskmise palga järgi (Haigekassa leheküljel infona üleval) või sotsiaalmaksuga maksustatava tulu põhjal? Viimase järgi arvutades tuleks arvestada ka nt puhkusetoetust, juubelipreemiat ja teisi summasid, mida keskmise palga arvutamisel ei arvestata.

Vastus - 06.07.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Töötervishoiu ja tööohutuse seadus § 12.2 viitab töölepingu seaduse § 29 lõikes 8 sätestatud korras arvutatud töötaja keskmisele töötasule