Maksuküsimus: 1360

Küsimus

Mille järgi arvestatakse kümmet päeva keskmise palgaga tasustatud õppepuhkust, kas kalendriaasta või õppeaasta järgi? Kas sellekohane viide on ka mõnes seaduses olemas?

Vastus - 09.06.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Täiskasvanute koolituse seaduse § 8 lg 3 kohaselt antakse tasemekoolituses osalemiseks töötaja või teenistuja soovil õppesessioonideks õppepuhkust koolitusasutuse teatise alusel sessiooni ajaks vähemalt 30 kalendripäevaks [b]õppeaasta[/b] jooksul.

Sama seaduse § 8 lg 5 kohaselt säilitab tasemekoolitusega seotud õppepuhkusel viibivale töötajale või teenistujale tööandja keskmise töötasu kümneks päevaks. Ülejäänud õppepuhkuse päevadeks säilitab tööandja töötaja või teenistuja töötasu vähemalt kehtiva miinimumpalga ulatuses.

Kuna õppepuhkust antakse õppeaasta kohta, siis käib ka töötasu säilitamine samal alusel.