Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1244

Küsimus

Kas sel aastal saab iga alaealise lapse pealt 5000 eek tagasi, olen seda juttu paljude käest kuulnud?

Vastus - 10.02.2009

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tulumaksuseaduse § 23.1 kohaselt võib lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last ülalpidav isik perekonnaseaduse tähenduses, kes peab üleval alaealist last, maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta.

TuMS § 23 kohaselt on maksuvaba tulu 27 000 kr.

Kuna deklareeritakse 2008. a tulusid, siis on mahaarvamisõigus alates esimesest lapsest. Kui teil on piisavalt tulu, millelt on aasta jooksul tulumaksu kinni peetud, siis on tõesti võimalik saada iga lapse pealt 5670 krooni tulumaksutagastust.

2009. a kehtib see säte teises redaktsioonis võimaldades täiendavat mahaarvamist alates teisest lapsest, 2010. a muutub seadus taas ja mahaarvamisõigus tekib uuesti alates esimesest lapsest.

Maksu- ja Tolliameti kodulehelt leiate füüsilise isiku tulude deklareerimise kohta hulgaliselt vajalikke näpunäiteid siit: http://www.emta.ee/?id=22522