Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 1064

Küsimus

Kas tohin töötada välismaal (Soomes) FIEna? Hetkel olen Soome maksumaksja, aga kui tahaksin makse maksta Eestis, siis kui raske on seda teha?

Vastus - 25.08.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

FIE puhul kehtivad rahvusvahelised ettevõtlustulu maksustamise reeglid. Teie FIE-na Soomes teenitud tulu maksustatakse Eestis siis, kui on täidetud kaks tingimust:
1. te olete Eesti resident (st teie elukoht on Eestis või viibite Eestis üle 183 päeva aastas) – vt ka tulumaksuseaduse § 6 ja Eesti-Soome topeltmaksustamise vältimise lepingu art 14
2. teil ei teki Soomes püsivat tegevuskohta ega kindlat asukohta, mille kaudu te ettevõtlusega tegelete (kontor, ladu, ehitusplats jne) – vt tulumaksuseaduse § 7 ja maksulepingu art 5, 7, 14.

Seaduste ja lepingute lingid leiate meie kodulehelt "maksuinfo" rubriigist.

Soovitame kindlasti ka nõu küsida Soome maksuametist, et teada saada, millised nõuded on Soome poolel. Kuna Eestis tekib maksukohustus vaid eeldusel, et Soomes maksukohustust ei teki, siis on otsustav sõnaõigus just Soome poolel.