Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 101

Küsimus

Kas kinnisvaraga tegelev firma võib osta enda nimele korteri Tallinnas? Firma põhikoht on Tartus.
Ta ei ela seal, vaid käib asju ajamas vastavalt vajadusele. Ta kasutab seda elamispinda büroona, kus on arvuti, telefon.

Vastus - 06.02.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Eesti Vabariigi Põhiseaduse § 32 kohaselt on igaühe omand puutumatu ja võrdselt kaitstud. Igaühel on õigus oma omandit vabalt vallata, kasutada ja käsutada. Kitsendused sätestab seadus. Omandit ei tohi kasutada üldiste huvide vastaselt.

Seega – mistahes tegevusalaga tegelev füüsiline või juriidiline isik võib endale osta ükskõik kui palju kortereid ükskõik millises asulas Eestis ja välismaal ning kasutada neid kõikvõimalikeks tegevuseks, mida võimaldab korteri kasutusotstarve. Kui teie tegevus naabreid ei häiri ning ei ole otseselt keelatud (nt valeraha trükkimine või piirituse valmistamine), siis ei juhtu teiega midagi.