iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Võlgades firmade taassünnid väljuvad kontrolli alt

Võlgades firmade taassünnid väljuvad kontrolli alt

Rubriik: E24

Nils Niitra kirjutab E24-s, et isegi väikeettevõtjad on ära õppinud ajakirjanikke juba haigutama ajava skeemitamise: võlgades firma vahetab nime ja läheb pankrotti, bisnis jätkub täie hooga juba uues firmas ja puhtalt lehelt.

Viimasel ajal peab paraku haigutama järjest sagedamini ja ka Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liikme Ivo Raudjärve hinnangul võiks riik ettevõtete ümberkantijatega aktiivsemalt tegeleda.Loe täpsemalt: http://www.e24.ee/?id=189586MTA kommentaaar: Maksu- ja Tolliameti hinnangul on nn ettevõtete üleminek (jäetakse üks ettevõte võlgadega maha ja luuakse teine samas valdkonnas tegutsev asemele) hetkel kasvav trend, mis nõuab ametilt suurt tähelepanu. Samas on sellised juhtumid vaid osa kõigist maksuvõlgadega seotud juhtumitest, millega amet tegeleb, ning nende lahendamiseks on erinevaid viise. Ülemineku- ja vastutusmenetlus on vaid üks võimalikest menetlustest, seejuures pea viimane ja ressursimahukam võimalus maksuvõlgu sisse nõuda. Nii ettevõtte ülemineku kui ka vastutusmenetluseni jõutakse siis, kui maksuvõlga ei ole võimalik sisse nõuda muudel viisidel.

Näiteks ei ole võimalik nõuet rahuldada täite-, likvideerimis- või pankrotimenetluses, esitada tehingute tagasivõitmise hagi, arestida kolmandate isikute nõudeid, jne. Pahatahtlikes ja suurte summadega seotud kaasustes on ametil võimalik rakendada ka kriminaalmenetlust. Kokku on maksuhalduril raskemaid sissenõudmise juhtumeid menetluses ligi 140 kaasust (summas 250 miljonit krooni) ja neid üha lisandub. Lisaks erimenetlusosakonnale viivad lihtsamaid maksuvõlgadega seotud menetlusi läbi ka teised MTA osakonnad.

Tänavu üheksa kuuga on sissenõudmise tulemusena laekunud 1,3 miljardit krooni. Aasta kolme kvartali deklareeritud maksukohustustest on riigile laekunud üle 97% ja tasumata on umbes 2,6%. Kuigi krediidinfo näitab suuri makseraskusi, ollakse pigem võlgu teistele ettevõtetele kui riigile. Maksuvõlad kasvavad majanduslanguse tingimustes paratamatult ja samuti suureneb maksupettuste ja maksukohustuste täitmisest kõrvalehoidumise risk, mistõttu on maksuhaldur suunanud suurema tähelepanu ja ressursi just neile valdkondadele.

Veelgi täiendava ressursi eraldamine ja sissenõudjate arvu suurendamine tooks kindlasti kasu nii ametile kui ausale maksumaksjale, kuid loota kõigi võlgade sissenõudmist viimse sendini pole siiski reaalne.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus