Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Võimuliit seisab silmitsi maksutüliga

Võimuliit seisab silmitsi maksutüliga

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et sotsiaaldemokraadist rahandusministri Ivari Padari jõuline avaldus kultuuriürituste piletite viieprotsendilise käibemaksu kaitseks tähistas tõsise maksutüli avalööki, sest Reformierakond seisab kui kalju kõigile võrdse 18-protsendilise maksustamise eest.

Padar nimetas eile igati õiglaseks ja ootuspäraseks riigikohtu 26. septembri otsust, mille järgi tuleb kultuuriüritusi käibemaksustamisel võrdselt kohelda. «Kultuurivaldkondade maksusoodustuse laiendamine teeb igapäevase kultuuritarbimise inimestele taskukohasemaks ja kättesaadavamaks,» märkis ta. Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Indrek Saar teatas veelgi varem, et kõigile üritustele tuleb kehtestada ühtlane madal käibemaks, kuna juba praegu on kultuuriürituste piletihind kriitiliselt kõrge.

Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen ütles sotsidele vastuseks, et mingeid käibemaksuerisusi ei tule, sest 18 protsenti on loogiline ja kultuurile kasulik. «Laekuv lisaraha tuleb anda kultuuriministeeriumile, kellel on olemas täielik pädevus tunda ära tõelist kultuuri ja seda otse toetada,» selgitas ta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/051007/esileht/siseuudised/287426.php Loe ka: „Tüli kultuuri pärast“: http://www.postimees.ee/051007/esileht/arvamus/287446.php Loe ka Riigikohtu otsust: http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-4-1-12-07