iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Võimuliit: hea päev Eesti riigile

Võimuliit: hea päev Eesti riigile

Rubriik: Delfi

Delfi kirjutab, et Riigikogu võimuliidu erakonnad ütlesid täna Riigikogus vastuvõetud seaduseid kommenteerides, et Eesti riigil ja rahval on hea päev. Vastu sai võetud tulumaksuseadus, pikeneb vanemahüvitise maksmise aeg ning heakskiidu sai riigikogulaste hüvede seadus.

Riigikogu võttis täna vastu tulumaksuseaduse muudatused, mis vähendavad tulumaksumäära aastaks 2011 18 protsendini, suurendavad tulumaksuvaba miinimumi nelja aastaga kolme tuhande kroonini kuus ning võimaldavad igal aastal tuludeklaratsiooni esitades maksuvaba tulu lisamäära arvestada alates esimesest lapsest, teatas Delfile võimuliidu fraktsioonide pressesindajad. Tulumaksumäär näitab, kuidas riik suhtub oma kodanikesse. Madal tulumaks on kasulik ka riigile ja riigi majandusele, sest see soodustab investeerimist ja säästmist.

Maksuvaba tulu tõus näitab hoolivat suhtumist kodanikesse, sest väikese tuluga inimestele jääb rohkem raha kätte. Tulumaksuvabastusel alates esimesest lapsest, mis jõustub järgmisel aastal, on pikk ajalugu. Sellise maksumuudatuse vajadusest hakati rääkima juba aastaid tagasi. Tänaseks on Eesti riik nii tugev, et laiendada täiendavat tulumaksuvaba miinimumi kõigile lastega peredele.

Tulumaksuvabastuste kaudu jääb järgmise nelja aasta jooksul inimestele kätte üle viie miljardi krooni. Riigikogu pikendas täna ka vanemahüvitise maksmise perioodi pooleteise aastani. Eesti iibepoliitika on olnud järjekindel. Selline järjekindlus on vajalik, sest iibega seotud otsustused on inimese elus ühed isiklikumad.

Kui poliitika on järjekindel, on selle vastu usaldus ja see poliitika toimib. Selle väljenduseks on fakt, et aasta aastalt sünnib Eestis järjest enam lapsi. Riigijuhtide jaoks pole suuremat eesmärki, kui püüd selle poole, et rahvaarv hakkaks taas suurenema. Vaid nii suudame tagada, et Eesti riik püsib igavesti.

Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=16176781 Loe ka Postimehest: „Valitsus vähendab lastega perede maksukoormust“: http://www.postimees.ee/140607/esileht/krimi/uudised/266349.php Tutvu tulumaksuseaduse muudatustega: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=253

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus