iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Võim heidab osa süüd omavalitsustele

Võim heidab osa süüd omavalitsustele

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees ja Tuuli Koch kirjutavad Postimehes, et riigi rahaasjade eilsel suurejoonelisel arutelul üllatasid peaminister Andrus Ansip ja rahandusminister Ivari Padar võimuliidu saadikuid teatega, et eelarvekriisile aitasid ühiselt kaasa uljalt laenu võtnud omavalitsused.

Ansip rääkis pärast koalitsiooni üldkogu, kuidas enamikule poliitikutest tuli avastusena, et 3,1 miljardi suuruse kärpe taga on kolm komponenti. «Valitsus pole niivõrd oma eelarve prognoosidega mööda pannud, kuivõrd kaks miljardit krooni tuleb statistiliste arvestuste muutustest ja omavalitsuste liigohtrast laenamisest,» märkis valitsusjuht. Vähemalt 800 miljoni krooniga ajas eelarve tasakaalust välja Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi kulude eelarvesse toomine. Ansip jätkas: «Tervelt kolmandik sellest summast tuleb kohalike omavalitsuste prognoositust enam võetud laenukohustustest.

Ministeeriumid peavad kärpima oma kulutusi, et kompenseerida Tallinna linnavalitsuse 387 miljoni, Pärnu linnavalitsuse 200 miljoni, Rae valla 130 miljoni ja Tartu linna 120 miljoni kroonist laenu.» Peaministri sõnul tähendab Tallinna laen seda, et kusagil hariduses, kultuuris, riigikaitses tuleb hakata sent sendi haaval kulusid kärpima. Neljast Ansipi väljatoodud omavalitsusest kolmes jagavad võimu Keskerakond ja Reformierakond. Vaid Tallinnas naudib Keskerakond Edgar Savisaare dirigeerimisel ainuvõimu. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/170408/esileht/siseuudised/324458.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus