iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Viinatootjad vaevlevad maksuvõlgades

Viinatootjad vaevlevad maksuvõlgades

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimees, et lisaks Onistarile on viimastel kuudel maksuvõlgadesse sattunud ka mitmed teised Eesti viinatööstused, kel on tekkinud raskusi aktsiisi tasumisega.

Onistaris tootmise seisanud maksuvõlg küündis mai alguses Krediidiinfo andmetel 32,5 miljoni kroonini. Teiste viinatootjate võlad on väiksemad, kuid peaaegu kõiki neid iseloomustab tõik, et maksude tasumisega ollakse hädas juba pikemat aega. Samuti suurte viinatootjate sekka kuuluv Remedia võlgnes mais maksuametile pisut üle kahe miljoni krooni, Almo MS aga 1,2 miljonit krooni. Miljonist kroonist väiksemaid maksuvõlgu on teistelgi.

Alkoholitootjad kui «tundliku valdkonna» firmad on oma tähelepanu alla võtnud ka Maksu- ja Tolliamet. Ameti juhi Enriko Aava sõnul on tarbimise kokku tõmbudes paljude firmade elu märksa raskemaks muutunud ja seda on maksulaekumisest näha. «Katsume ettevõtetega kokkuleppele jõuda ja kriisi ennetada,» rääkis Aav. «Muidu võivad võlad väga suureks kasvada.

Alkoholitootjatel võime raskuste korral nende aktsiisilao tagatisi suurendada, mis teeks olukorra veel raskemaks.» Remedia juhi Aleksander Skoblovi kinnitusel on firma võlad ajutist laadi, kuigi need on juba mitu kuud üleval olnud ja selle aja jooksul ka suurenenud. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/280508/esileht/majandus/333577.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus