iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Viinapudel ja jogurtitops võivad saada tagatisraha

Viinapudel ja jogurtitops võivad saada tagatisraha

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et pakendikoguja pelgab uue seadusega uusi kulutusi, keskkonnaministeerium aga viitab tarbijate huvile viinapudel pakendiringlusse tagasi anda.

"Tagatisraha võib laieneda kõikidele pakenditele, mis toob tõenäoliselt kaasa muutusi ka finantseerimises," selgitas Eesti Taaskasutusorganisatsiooni ETO juht Ahto Hunt lühidalt, lisades, et valitsuses heaks kiidetud pakendiseaduse ja pakendiaktsiisiseaduse muudatused tulid talle üllatusena. Kuna seadusandlikult tahetakse ühtlasi tõsta taaskasutuse mahte, suurenevad Hundi sõnul pakendikogujate kulud. Hunt ütles, et pakendiorganisatsioonide teada pidid eelmisel nädalal valitsuses heaks kiidetud pakendiseaduste muudatused seaduseelnõu kuju võtma alles sügiseks. Liviko juht Janek Kalvi ütles, et suur viinatootja pole plaanitava klaastaara tagatisraha vastu, tagatisraha kehtestamist toetavad ilmselt ka kõik teised kange alkoholi tootjad.

"Hea meelega ei kommenteeriks ma kange alkoholi tagatisraha pikemalt enne, kui olen seaduseelnõuga lähemalt tutvunud. Üldiselt loob see aga süsteemi, mis võimaldab taarat turult kätte saada," rääkis Kalvi. Pudelite korduvkasutusest loobusid viinatootjad peamiselt turunduslikel kaalutlustel. "Üle 90% tootjatest kasutab uut pudelit.

Kokkuostetud pudel on kriibitud-kraabitud ja brändi sellisesse pudelisse arendada ei saa," lisas Kalvi. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3851/uud_uudidx_385107.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus