iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Veskimägi: ettevõtete tulumaksuvabastus peab säilima

Veskimägi: ettevõtete tulumaksuvabastus peab säilima

Rubriik: Äripäev

Äripäev avaldas intervjuu endise rahandusministri Taavi Veskimägiga.

Mida peaks tegema, et Eesti elatustase jõuaks võimalikult kiiresti Skandinaavia maade tasemele? On see võimalik praeguse maksupoliitikaga? Küsimus ei ole maksupoliitikas. Eesti majanduse põhiküsimus ei ole täna see, kas tulumaks on 20% või 18%.

Meie konkurentsieelis maailmas saab olla ainult ideedes. Heaolu kasvatava majanduse võtmesõna on innovatsioon. Mis saab ettevõtte tulumaksuvabastusest järgmise mõne aasta jooksul? Mida Te ise sooviks, et saaks? Mina tahaks, et tänane süsteem säiliks, sest see on ennast õigustanud.

Ei pea õigeks muuta seda, mis töötab. Järelikult tuleb töötada kehtiva süsteemi põhimõtete säilimise eest ka pärast 2009. aastat. Parim oleks, kui me midagi muutma ei peaks.

Kindlasti tuleb saavutada aga olukord, kus reinvesteeritud tulu maksuvabastuse põhimõte ettevõtetele säilib. Näiteks andes võimaluse ettevõtetel suunata kasum maksustamata kujul investeeringute reservidesse. Ettevõtte tulumaksusüsteemi põhimõtete säilitamine on võitlust väärt eesmärk, kuna Eesti ettevõtjad soovivad nagu üks mees selle süsteemi jätkumist. Oleks rumalus loobuda süsteemist, mida maksumaksjad ise toetavad.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3482/uud_uudidx_348203.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus