iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Venemaa kehtestas viljale kõrged väljaveotollimaksud

Venemaa kehtestas viljale kõrged väljaveotollimaksud

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et Venemaa valitsus kehtestas vilja ekspordile kuni 30protsendilise tollimaksu, mis omakorda tõotab uusi vilja hinna rekordeid. Leivatoodete hind tõuseb hüppeliselt ka Eestis.

Venemaa ettevõtted vedasid septembris riigist välja 2,4 miljonit tonni vilja, mida on rohkem kui kunagi varem. Seda põhjustas enneolematult kõrgele tõusnud vilja hind maailmaturul. Möödunud esmaspäevast kasseerib Venemaa aga nisukilo väljaveo eest 10 protsenti selle hinnast, odra eksporditoll on 30 protsenti.

Eelmisel kuul küsisid Venemaa viljakaupmehed tonni neljanda sordi vilja eest 6300 rubla ehk 2700 krooni. Samal ajal maksti Eestis tonni vilja eest minimaalselt 2800 krooni. Väidetavalt tehti aga viljatehinguid ka hinnaga 3200 krooni tonn. Venemaa konjunktuuriinstituudi ekspert Igor Pavenski ütles Vedomostile, et teatud hinnatasemeni 10protsendiline nisu tollimaks ettevõtteid ei peata.

30% maks odrale vähendab aga Venemaa ekspordimahtu tugevalt. Goldman Sachsi analüütik Rory McFarquhar sõnas, et Vene valitsus püüab inflatsiooni kiiresti alandada just valimiste pärast. "Probleem on ülemaailmne, seda ei saa imporditolli muutmisega pikaks ajaks paika," kommenteeris McFarquhar. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3741/uud_uudidx_374114.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus