iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Veel üks Rootsi minister takerdus maksuskandaali

Veel üks Rootsi minister takerdus maksuskandaali

Rubriik: Postimees

Triin Oppi kirjutab Postimehes, et Rootsi rahandusminister täiendas kuningriigi värske valitsuse seadust rikkunud ministrite nimekirja eile neljanda liikmega, tunnistades, et maksis koduabilistele ümbrikupalka.

Rahandusminister Anders Borg ostis enda sõnul aastail 1997–1999 umbes kord kuus eraisikuilt koristusteenuseid. Need inimesed koristasid aga ka teisi kodusid ja teenisid oletatavalt rohkem kui 16 000 Rootsi krooni (27 200 Eesti krooni) aastas, kuid ei tasunud makse, möönis Borg. «Olen teinud vea. Ma ostsin teenuseid viisil, nagu poleks tohtinud,» tunnistas Borg ajalehe Svenska Dagbladet teatel uudisteagentuurile TT.

«See on kahetsusväärne viga, sest kõiki reegleid tuleb järgida.» Rootsi seaduse kohaselt tuleb tööandjal maksta palgalt makse, kui töötasu ületab 10 000 Rootsi krooni aastas. Borg’ kinnitusel ta koristajatele nii palju ei maksnud, kuid seaduse järgi oleks pidanud maksuametile andmed siiski saatma, et kontrollida, kas abilised said ka mujalt raha. Rahandusminister astus koristajatele ümbrikupalga maksmisega avalikkuse ette eile pärast seda, kui teda süüdistati lapsehoidjatele mustalt maksmises. 23-aastane anonüümseks jäänud naisterahvas rääkis tabloidväljaannetele Aftonbladet ja Expressen, et Borg tasus talle kuue aasta eest lapsehoidmise eest mustalt.

Väidetavalt teenis neiu 50 Rootsi krooni tunnis ehk 13 000–15 000 krooni aastas. Rahandusministri sõnul aitas tal last valvata naabritüdruk, kes tema mäletamist mööda ei saanud nii palju raha. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/181006/esileht/valisuudised/223850.php?r

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus