iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Veebruari-märtsi MaksuMaksjas „Au Ukrainale!“

Veebruari-märtsi MaksuMaksjas „Au Ukrainale!“

Rubriik: EML

Veebruari-märtsi MaksuMaksjas „Au Ukrainale!“

Seekordne ajakiri toob lugejateni nii mõndagi kasulikku Ukraina sõjaga seotud teemadel. Eelkõige tuleb juttu Ukraina abistamisest ehk annetamise ja humanitaarabiga seotud maksuaspektidest, samuti  sõjapõgenike töölevõtmisest.

Eesti ettevõtjate jaoks uus juriidiline valdkond on kindlasti sanktsioonid. EML juhatuse liikmed Lasse Lehis ja Martin Huberg annavad nõu, kuidas käituda, et mitte kogemata hammasrataste vahele jääda. Lisaks tuletavad nad meelde, et suurem osa majandussuhete katkestamisi ei ole üldsegi seotud ametlike sanktsioonidega, vaid on ettevõtjate enda otsus — kas siis soovitakse ennetada sanktsioonide laiendamist või püütakse maandada riske, et sanktsioone ei osata õigesti rakendada ja keegi „lipsab läbi“, või siis juba puhtalt moraalsetel kaalutlustel. Juriidilisest aspektist on see vahetegu oluline, sest omaalgatuslikud sanktsioonid kujutavad endast lepingu rikkumist ja see võib kaasa tuua kohtuprotsesse ja kahjunõudeid, ning seda sugugi mitte ainult Venemaal.

EML juhatuse liige Hiie Marrandi annab põgusa ülevaate konverentsist „Majandusjulgeolek 2022 — Eesti toimetulek kriisidega“, meie riigi hakkamasaamisest mõtiskleb ka Eesti Tööandjate Keskliidu nõunik-analüütik Raul Aron.

MaksuMaksja heidab samuti pilgu praeguse sõja majanduslikele mõjudele, mis saavad olema rängad: meid ootab lisaks ennustamatule hinnatõusule ka teatud kaupade defitsiit ja tarneahelate katkemine. Eesti ettevõtjate jaoks on seega väljakutseid piisavalt.

Tutvustame lugejatele ka natuke Ukraina kultuuri ja ajalugu sõjasündmuste käigus ülemaailmselt tuntuks saanud märksõnade ja persoonide kaudu.

MaksuMaksja ilmub jätkuvalt igakuiselt, kuid edaspidi hakkab üks ajakirjanumber katma kahekuust osaliselt kattuvat perioodi. Järgmine ajakirjanumber (nr 3) on märts-aprill.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus