Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Veebruari MaksuMaksjas tulude deklareerimine ja kavandatavad seadusemuudatused

Veebruari MaksuMaksjas tulude deklareerimine ja kavandatavad seadusemuudatused

Rubriik: EML

Veebruari MaksuMaksja on tavapäraselt pühendatud tuludeklaratsioonidele. Kuna sellel aastal mingeid olulisi muudatusi selles vallas ei ole, piirdub EML jurist Gaily Kuusik kahes selleteemalises artiklis kõige olulisemate aspektide väljatoomisega, mida tulude ja kulude kirjapanemisel peaks meeles pidama. Täiendavalt on lisatud mõned õpetussõnad nendele, kes lõpetasid 2009. aastal tegevuse füüsilisest isikust ettevõtjana.

Et vähendada tööpuudust ja soodustada uute töökohtade loomist, on ettevalmistamisel mitmed seadusemuudatused.

EML juhatuse esimees Lasse Lehis kirjutab, milliseks kujuneb maksuaasta 2010. Samuti on ära toodud EML ettepanekud, kuidas muuta Eesti ettevõtluse keskkond paremaks ja atraktiivsemaks nii kodu- kui välismaisele ettevõtjale. EML vanemjurist Martin Huberg annab pikema ülevaate kavandatavatest tulu- ja sotsiaalmaksuseaduse muudatustest. Mõned neist on mõeldud töötute palkamise soodustamiseks, mõned parandavad eelmise aasta eelarveralli käigus seaduse muutmisel sisse tulnud vigu.

MaksuMaksja jätkab 2009. aasta parimate maksundusalaste uurimistööde tutvustamist. Sel korral esitleb advokaadibüroo Sorainen advokaat Priit Raudsepp oma magistritööd, mis käsitleb piiriüleseid restruktureerimisi ja nende tulumaksustamist puudutavat Euroopa Liidu direktiivi. MaksuMaksja tutvustab ka 2009.

aasta maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitlite saajaid ja nende saavutusi, samuti edastab poliitikute arvamusavaldusi kodulaenu intresside maksusoodustuse teemal. MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko Margit@maksumaksjad.ee