iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Veebruari MaksuMaksjas maksud ja valimised

Veebruari MaksuMaksjas maksud ja valimised

Rubriik: EML

Täna ajakiri allalaaditav täismahus, https://maksumaksjad.ee/PDFdocs/MM_veeb_15.pdfVärske ajakirjanumber keskendub valimistele ning erakondade maksupoliitikat puudutavatele lubadustele. Selleks, et hõlbustada Riigikogu valimistel õige valiku tegemist, on sorteeritud ja lugejateni toodud maksualased lubadused erakondade valimisprogrammidest.

Reformierakond lubab ka „vähendada maksuerandeid ja mahaarvamisi ning kärpida maksukulusid, mis jaotuvad sotsiaalselt ebaõiglaselt ja ebatõhusalt“. Mida see täpselt tähendab? EML tegi 2015.

aasta riigieelarve seletuskirja põhjal arvutused, et näha, millised on need erandid, nende kogusumma ja kellelt need ära võetakse. Avaldatud on ka rida valimisi puudutavaid ja erinevates väljaannetes ilmunud arvamuslugusid, mis võiksid huvi pakkuda nii valijatele kui valitavatele. Advokaadibüroo Lentsius & CASUS vandeadvokaat Madis Uusorg annab ülevaate deklaratsiooni vormi TSD lisa 1 muudatustest ning käsitleb pikemalt sotsiaalmaksu kuumääraga seonduvat ning selle puutumust deklaratsioonivormi muudatustega. TÜ äriõiguse dotsent ja advokaadibüroo Magnusson nõunik Andres Vutt lahkab küsimust, kas osaühing asutamise lubamine ilma osakapitali sissemakseta on põhjendatud ja kas põhimõtteliselt on õige lubada asutada piiratud vastutusega äriühing ilma sellesse varaliselt panustamata.

TÜ õigusteaduskonna tudeng Medeia Džaparidze teeb kokkuvõtte maksukelmust puudutavast kohtulahendist, kus süüdistuse kohaselt oli tehingu eesmärk tekitada maksustatavat käivet, mis annaks ostjale õiguse sisendkäibemaksu maha arvata ja tagasi küsida, samas kui maksukohustus jääb maksejõuetule müüjale. Sarnane skeem ei ole midagi uut, kuid uus oli, kuidas kohtud olukorda lahendasid. Lugeja saab tutvuda ka 2014. aasta maksundusalaste uurimistööde konkursil auhinnalisele kohale tulnud tööga, mille autoriks on Eveli Stahelstrauch ja mis käsitleb püsiva tegevuskoha maksustamist Eestis.

Toimetuse valikul on EML kodulehel avaldatud järgmised artiklid ja nendega saab tutvuda, klõpsates linkidele: · Maksumaksja sõbrad ja vaenlased. EML · Kokku ja lahku. EML · Keda valida? EML · Kellelt tahab Reformierakond ära võtta 544 miljonit eurot?

EML
· Linnuvaatlus sai läbi, autoloendus algamas. Lasse Lehis Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007 margit@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus