iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Veebruari MaksuMaksjas koroona tööl ja kodus

Veebruari MaksuMaksjas koroona tööl ja kodus

Rubriik: EML

Kahjuks on taas põhjust MaksuMaksjas koroonast kirjutada ning toome välja rea probleeme, mis rasket olukorda veelgi raskemaks teeb.

EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab, et pikaleveninud koroonakriisi käigus peaks juba ammu olema selge, mida tähendavad meie igapäevasesse suhtluskeelde kinnistunud sõnad nagu „karantiin“ ja „eneseisolatsioon“. Kuid võta näpust — üsna vähesed on kuulnud, et eneseisolatsiooni suunatud lähikontaktsed saavad võtta karantiinilehe. Sellest aga saabki alguse suurem segadus.

Samuti tõdeb Huberg, et riik mõtleb kogu aeg, kuidas kriisi ajal kulutatud summad maksumaksjatelt tagasi kasseerida. Nii ongi juba taas kord reegleid muudetud ning alates 1. jaanuarist kuni aprilli lõpuni on tööandjal kohustus maksta töötajale haigestumise või vigastuse hüvitist teise kuni viienda kalendripäeva eest 70% keskmisest töötasust.

Koroonakriisi abipakettide ajastul on väga suur tähendus omistatud avalikele maksuandmetele. EML juhatuse liige Lasse Lehis tuletab meelde, et kui omal ajal maksuandmete avalikustamine algas, kirjutas MaksuMaksjas korduvalt, kuidas maksuseaduste spetsiifikat ja avaldamise reegleid arvestades võivad need anda konkreetse maksumaksja tegevusest väga moonutatud pildi. Nüüd kriisiajal võib see moonutus veelgi süveneda. Lisaks juhib Lehis tähelepanu korruptsiooniohule haiglate riigihangete korralduses, mille läbipaistvamaks muutmist Sotsiaalministeerium mingil põhjusel ei toeta.

EML juhatuse esimees Jüri Allikalt annab põhjaliku ülevaate, milliseid kulutusi on töötajatel võimalik Soomes arvestada kaugtöö ja kodukontori kuludena ning oma maksustatavatest tuludest maha arvata. Ülevaade on koostatud mitte sellepärast, et Soomes töötavad eestlased ei oskaks piisavalt soome keelt ja vajaksid meie abi Soomes tuludeklaratsiooni täitmisel, vaid et kriipida nende inimeste südametunnistusel, kes tunnevad uhkust Eesti „lihtsa ja väheste eranditega“ maksusüsteemi üle ning on tõsimeeli arvamusel, et tööga seotud kulusid saab teha ainult tööandja. Soomes (ja mujalgi) millegipärast ollakse vastupidisel arvamusel.

EML juhatuse liige Hiie Marrandi kirjutab õpetliku loo oma kogemusest sel aastal tulude deklareerimisel ja toob välja nüansid, millele tasuks juba maksustatava aasta jooksul tähelepanu pöörata, et tulude deklareerimisel ebameeldivaid üllatusi ei tuleks.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus