iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Veebruari MaksuMaksja taas kord valimistest ja tulude deklareerimisest

Veebruari MaksuMaksja taas kord valimistest ja tulude deklareerimisest

Rubriik: EML

Veebruarikuuga algas tuludeklaratsioonide esitamine ning peatselt algavad ka Riigikogu valimised. MaksuMaksja uuris Riigikokku pürgivatelt erakondadelt nende seisukohti maksupoliitikast. Ajakiri heidab pilgu ka 4 aasta tagusesse valimiseelsesse perioodi, tuues välja suuremate erakondade tolleaegsed lubadused. EML juhatuse liige Lasse Lehis annab ülevaate sellest, mis on vahepealse nelja aastaga muutunud, võrreldes tollaseid ja praeguseid maksumäärasid ning olulisemaid maksukoormust mõjutanud seadusemuudatusi.

Autor teeb ka kokkuvõtte sellest, milliste EML ettepanekutega on võimulolijad arvestanud ja milliste probleemidega tuleb veel ka edaspidi tegeleda.

Samuti tuletab Lasse Lehis koos EML juristi Gaily Kuusikuga meelde kõik olulise, mida tasub tulude deklareerimisel silmas pidada.Swedbanki eraisikute rahaasjade teabekeskuse juht Piret Suitsu jagab soovitusi tulumaksutagastuse kasutamiseks. Eraldi lugu on Gaily Kuusikult FIE ettevõtlustulude deklareerimise kohta.Ernst & Young Baltic AS partner ja EML nõukoja liige Ranno Tingas lahkab FIE-de aruandluse probleemi, kui erikontol, mis võimaldab lükata ettevõtlustulu tulumaksuga ja sotsiaalmaksuga maksustamise hetke tähtajatult tulevikku, olev raha kasv ületab sama kalendriaasta ettevõtluse tulu. Selline olukord viib FIE topeltmaksustamiseni, kuna tal puudub võimalus oma ettevõtluse tulust maha arvata ettevõtlusega seotud kulusid. Lugejateni on toodud ka maksuhalduri ametlik seisukoht, mille kohta leiab EML, et see tõlgendus ei ole kooskõlas erikonto eesmärgi ega maksuõiguse üldpõhimõtetega.Poliitikauuringute Keskus Praxis majanduspoliitika programmi analüütik Anne Jürgenson tutvustab Eesti 2000.

aasta tulumaksureformi mõjude analüüsi. Uuringus vaadeldi reformi mõju eelkõige investeeringutele, tootlikkusele, majanduskasvule ning maksulaekumistele.Lisateave:MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berkotelefon 626 4196, 53035 007margit@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus