iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Vallavolinik käis saunanapsi pärast kohut

Vallavolinik käis saunanapsi pärast kohut

Rubriik: Postimees

Marko Püüa kirjutab Postimehes, kuidas aktsiisivaba alkoholi kogust ületanud mehele määrati väärteomenetluses rahatrahv. Maksmata jäänud maksusumma oli 13 krooni.

Hiljuti Riigikohtus lõpu leidnud lugu sai alguse mullu 19. juulil, kui Vastseliina vallavolikogu liige Ago Liiv (58) naasis järjekordselt Venemaa-reisilt. Luhamaa piiripunktis otsisid tolliametnikud mehe auto läbi ning neile jäi pihku üleliigne kogus alkoholi.

Liiv oli Pihkvast oma tarbeks kaasa ostnud kaks pooleliitrist pudelit viina ja kaks pooleliitrist purki alla üheksaprotsendilise alkoholisisaldusega õunanapsi Bravo. Need kaks purki osutusidki üleliigseks ja tulnuks seaduse järgi deklareerida. Venemaalt võib aktsiisivabalt korraga kaasa tuua 173 euro ehk ligi 2730 krooni väärtuses õlut, kaks liitrit veini ning kas liitri viina või kaks liitrit lahjat alkoholi (alkoholisisaldus kuni 22 protsenti). Kümme kuud pärast seda, kui vallavolinik oli oma õunamaitselised saunakokteilid Luhamaa piiripunkti prügikasti läkitanud, langetas Riigikohtus otsuse.

Kriminaalkolleegium leidis, et Liiv on küll süüdi, kuid väärteomenetluse lõpetamiseks on piisavalt põhjust. Menetluse võib lõpetada, kui inimese süü on väike ning kui selle vastu pole avalikku huvi. Riigikohus leidiski, et alkoholikogus, mille Liiv deklareerimata Eestisse toimetas, oli tühine ja selle pealt makstav summa olnuks isegi trahvist väiksem. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/210507/esileht/siseuudised/261796_1.php Tutvu Riigikohtu otsusega: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-9-07Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus