iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsusliit peab lahingut maksuväljal

Valitsusliit peab lahingut maksuväljal

Rubriik: Äripäev

Piret Reiljan ja Sirje Rank kirjutavad Äripäevas, et eile hingas peaminister Andrus Ansip kergendatult, kui vaatamata sahinatele jättis rahandusminister Ivari Padar valitsuskoalitsiooni üldkogul päevakorda tõstmata tulumaksualanduste külmutamise idee.

"See on täielik pseudoteema, eile polnud sellest juttugi," teatas Ansip. Ka Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus rõõmustas, et partnerid on oma meedias väljaöeldud positsioonidest loobunud. "Ma loodan, et nüüd ei toimu uut ootamatut meelemuutust ja see nii ka jääb," toonitas Pentus. Rahandusminister Ivari Padar aga asja niisama ei jäta.

"Ma arvan, et tulumaksukärbete võimaliku peatamise teema avame homme (täna - toim)," märkis Padar. Aeglustuva majanduskasvu ergutamine maksukärbetega on Põhjala riikides aktuaalne teema, ehkki nende riikide kõrgeid maksumäärasid arvestades võib paralleel Eestiga tunduda meelevaldne. Ent tähele panna maksab näiteks Soome parempoolset valitsust, mis tuli võimule samuti maksukärpeid lubades. Selle asemel aga, et lubadust kohe täitma kiirustada, hindas valitsus esmalt majanduse olukorda ja leidis, et maksukärpeid pole tarvis.

Majandus kasvas omalgi jõul jõudsalt ning maksukärped suurendanuks ülekuumenemise ja inflatsiooni ohtu. Lubatud maksukergendused - kokku 1,1 miljardit eurot - hakkavad realiseeruma tuleval aastal. Ehk teisisõnu - Soome valitsuse "püssirohi on kuiv". Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3924/uud_uudidx_392410.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus