iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsuse tantsud: samm edasi, kaks…

Valitsuse tantsud: samm edasi, kaks…

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et tulumaksuseaduse värskete muudatustega vabastatakse tulumaksust eraisikute Euroopa-investeeringute tulu, kui see investeerimiskontol uuesti investeeritakse, mitte ei kasutata tarbimiseks. Paraku hulbib meepurgis terve parv tõrvaseid agasid.

Esiteks maksustatakse investeerimishoiuste intressid. Hea seegi, et tähtajaliste hoiuste ja arvelduskontode intresse ei maksustata. Teiseks kehtib vabastus üksnes Euroopasse investeerimisele.

Euroopast väljapoole saab maksuvabalt investeerida vaid välisfirmade Euroopas kaubeldavate aktsiate ja hoiusertifikaatide ning Euroopa firmadele kuuluvate fondide kaudu. Valitsus arvab nimelt, et maksuhaldureil käib Ameerika ja Aasia aktsiatega tegelemine üle jõu. Kas kõiki investeeringuid võrdselt kohelda poleks siiski lihtsam? Kolmandaks venitatakse uute reeglite kehtestamisega 2009.

aasta 1. jaanuarini. Tegelikult oleks võinud alustada juba ammu. Või vähemalt 2008.

Neljandaks ei vabastata tulumaksust alusvara väärtuse muutumisega seotud hoiuseid. Esimene ja viimane punkt puudutavad eelkõige algajaid investoreid. Igal kuul leiutavad Eesti pangad mitu uut investeerimishoiust. Pensionäride seas on need märksa populaarsemad kui börsil üksikaktsiatega mängimine.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3802/arv_juhtkiri.html Loe ka: Virge Lahe, Romet Kreek. „Investeerimist piiratakse Euroopaga“: http://www.aripaev.ee/3802/rt_ly_380201.html Loe ka: Silvia Kruusmaa, Kaisa Tahlfeld, Anne Oja. „Hoiuseintressid saavad maksu aastal 2009“: http://www.aripaev.ee/3802/uud_uudidx_380209.html Loe ka: „EML: Avalikustati tulumaksuseaduse muutmise seaduste eelnõud

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus