iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Valitsuse otsus meeldib ettevõtjale

Valitsuse otsus meeldib ettevõtjale

Rubriik: Äripäev

Piret Reiljan ja Kaspar Oja kirjutavad Äripäevas, et ettevõtjad hingasid eile kergendatult, kui kuulsid, et valitsus otsustas ähvardavate Euroopa Liidu direktiivide kiuste jätta äriühingute reinvesteeritud tulu Eestis maksuvabaks ka tulevikus.

Rahandusministeerium esitas eile valitsusele arutamiseks neli erinevat äriühingute tulumaksu süsteemi, mille hulgast kabinet toetas üksmeelselt just investeeringuid soodustava tulumaksusüsteemi mudelit. Rahandusminister Ivari Padari sõnul tuli otsus uue äriühingute tulumaksu süsteemi valikul üksmeelselt, erimeelsusi oli tema sõnul pigem koalitsioonierakondade sees kui nende vahel. "Muidugi on riigieelarvesse alati vaja tulusid, kuid kogu ettevõtete tulu maksustamine motiveeriks harrastama topeltraamatupidamist ning tulusid varjama," märkis Padar. "Mina maksan hea meelega kõiki makse selle pealt, mida ma ise tarbin, ja olen seda ka suuremahuliselt teinud.

Samas kõik, mis ma ärisse investeerin, läheb asja ette ja omasoodu," rääkis suurärimees Urmas Sõõrumaa. Mees pidas valitsuse otsust igati mõistlikuks. "Igal asjal peab mingi eluterve loogika sees olema," arvas ta. Rahandusministeerium asub eilsele kabineti otsusele toetudes ette valmistama uut tulumaksuseadust, mis jõustub 2009.

aasta 1. jaanuaril. Peaminister Ansipi sõnul loodetakse seadusele riigikogu heakskiit saada juba tänavu. Ettevõtete reinvesteeritud kasumi maksuvabastus hakkas kehtima 2000.

aastal. Samas idee ettevõtetele tulumaksu kaotamisest sai alguse juba neli aastat varem, kui Reformierakond esitas 1996. aasta jaanuaris esimest korda sellekohase seaduse riigikogule. Tulumaksuvabastuse kehtestamine oli noatera peal ka 1999.

aastal, kui toonane kolmikliit pidas pärast negatiivse lisaeelarve tegemist uue võimaliku eelarveaugu üle tuliseid vaidlusi. Alates 2009. aasta jaanuarist, mil hakkab kehtima uus tulumaksuseadus, peavad ettevõtjad oma kulusid deklareerima mitte kuu-, vaid aastapõhiselt. Rahandusministeerium peab otstarbekaks ka avansiliste maksete kohustuse sätestamist, kui eeltoodud väljamaksed ületavad teatud summa.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3638/uud_uudidx_363812.html Loe ka Rahandusministeeriumi pressiteadet: „Eesti viib oma tulumaksusüsteemi kooskõlla Euroopa Liidu nõuetega“: http://www.fin.ee/?id=78266

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus