iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsuse maksueelnõud läbisid Riigikogus edukalt esimese lugemise

Valitsuse maksueelnõud läbisid Riigikogus edukalt esimese lugemise

Rubriik: EML

Eelmisel kolmapäeval 15. oktoobril läbis Riigikogus esimese lugemise valitsuse algatatud tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (347 SE), millega lükatakse tulumaksumäära vähenemine ja maksuvaba tulu suurenemine ühe aasta võrra edasi, tõstetakse käibemaksu vähendatud määr 5%-lt 9%-ni ning kaotatakse mõnede kaupade ja teenuste soodusmäärad. Samuti tõstetakse liiklusregistri toimingute ja ID-kaardi väljastamise eest võetavaid riigilõive.

Eelnõu ja seletuskirja tekste vt siit http://www.riigikogu.ee/?page=en_vaade&op=ems&eid=409064 Esimese lugemise stenogrammi vt siit http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1224065100&pkpkaupa=1&paevakord=2773#pk2773 Esimese lugemise läbis ka valitsuse algatatud tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (352 SE), millega tunnistatakse kehtetuks 2009. aastaks kavandatud juriidiliste isikute maksustamise muudatused.

Algselt nägi eelnõu ette muudatuste edasilükkamise 2010. aastasse, kuid rahanduskomisjon esitas eelnõu esimesele lugemisele muudetud kujul. Eelnõu ja seletuskirja tekste vt siit http://www.riigikogu.ee/?page=en_vaade&op=ems&eid=409087 Esimese lugemise stenogrammi vt siit http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1224065100&pkpkaupa=1&paevakord=2774#pk2774 22. oktoobril läbis Riigikogus esimese lugemise valitsuse algatatud maksukorralduse seaduse ja sellega seotud teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (333 SE), mis näeb ette maksude arvestamise ja tasumise süsteemi põhimõttelisi muudatusi (niinimetatud ettemaksukonto).

Eelnõu ja seletuskirja tekste vt siit http://www.riigikogu.ee/index.php?page=en_vaade&op=ems&enr=333SE&koosseis=11 Esimese lugemise stenogrammi vt siit http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&pkpkaupa=1&paevakord=2862#pk2862 Samuti läbis esimese lugemise valitsuse algatatud käibemaksuseaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (353 SE). Olulisim muudatus on seotud ametiauto erisoodustuse hinna kuumäära tõstmisega 2000-lt kroonilt 4000-le kroonile. Veel tahetakse muuta võõrandamise mõistet, maksustatava väärtuse korrigeerimise aluseid, ühiselt registreeritud käibemaksukohustuslaste staatust jne. Eelnõu ja seletuskirja tekste vt siit http://www.riigikogu.ee/index.php?page=en_vaade&op=ems&enr=353SE&koosseis=11 Esimese lugemise stenogrammi vt siit http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&pkpkaupa=1&paevakord=2863#pk2863 Vt ka eelnõude tutvustusi EML kodulehel: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2003 http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2007Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus