iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus võib töötukassa otsusest üle rullida

Valitsus võib töötukassa otsusest üle rullida

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et töötukassa nõukogu otsus jätta tõstmata töötuskindlustusmakse määra jätaks töötajate ja ettevõtjate taskusse tuleval aastal alles üle 0,5 miljardi krooni ning lööks kõikuma valitsussektori eelarve tasakaalu.

"Töötukassa nõukogu võttis häältega 4:1 vastu otsuse teha valitsusele ettepanek jätkata 2009. aastal praegu kehtivate maksemääradega," ütles töötukassa nõukogu esimees Harri Taliga pärast eilset nõukogu istungit. Tema sõnul näitab prognoos, et reserv on töötuskindlustushüvitiste maksmiseks täiesti piisav ja pole põhjust töötajate ja tööandjate maksukoormust tõsta. "Nõukogu otsus on kantud liigsest optimismist.

Praegu on tööpuudus läbi aegade madalaim, 4%. Alles aastal 2000 oli see üle 14%. Kindlustusmäärade viimine endisele tasemele annab töötajatele kindlustunde. Peame olema valmis tööpuuduse suurenemiseks," kordas peaminister Andrus Ansip varasemat mõttekäiku.

Valitsusele on töötukassa nõukogu otsus vastumeelt, sest järgmise aasta riigieelarve tuludesse on töötuskindlustusmakse tõusu summa 538 miljonit krooni juba sisse kirjutatud, et miinuse poole kreeni vajunud valitsussektori eelarvet tasakaalu sikutada. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4097/uud_uudidx_409702.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus