iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus toetas üleliigse laovaru tasu seaduse muutmise eelnõud

Valitsus toetas üleliigse laovaru tasu seaduse muutmise eelnõud

Rubriik: EML

Valitsus nõustus põllumajandusministeeriumi ettevalmistatud ning teiste ministeeriumitega kooskõlastatult esitatud üleliigse laovaru tasu seaduse muutmise seaduse eelnõuga. Eelnõu esitatakse kehtestatud korras Riigikogule.

Eelnõu eesmärgiks on muuta üleliigse laovaru tasu seadust nii, et selle alusel saaks määrata nende ettevõtjate ülekandevaru ja üleliigse laovaru, kes on vaidlustanud halduskohtus põllumajandusministri käskkirja või ka maksu- ja tolliameti asjakohase otsuse. Seaduse muutmise seaduse väljatöötamise vajadus on tingitud Riigikohtu 5. oktoobril 2006.

a asjas nr 3-3-1-33-06 tehtud otsusest. Riigikohtu halduskolleegium leidis, et üleliigse laovaru tasu seaduse § 6 lõige 1 on vastuolus Euroopa Liidu õigusega ning tuleb jätta kohaldamata. Riigikohtu halduskolleegium juhtis tähelepanu, et üleliigse laovaru tasu seaduse regulatsiooni on võimalik täiustada. Samuti leiab kolleegium, et käitlejatele soodsamaks muutuvat regulatsiooni saab kehtestada ka tagasiulatuvalt.

Seaduse eelnõu on kooskõlas Riigikohtu halduskolleegiumi seisukohaga. Jõustumise tähtpäevaks on valitud käitlejatele põllumajandustoote deklaratsiooni esitamiseks ettenähtud tähtpäev, 15. mai 2004. a.

Vaatamata seaduse muutmisele ei pea käitlejad esitama deklaratsioone uuesti. Juba esitatud põllumajandustoote deklaratsioonid vaadatakse läbi uutel alustel. Üksnes juhul kui käitleja soovib pärast 2004. aasta 1.

maid toimunud tootmis-, töötlemis- või müügimahu kasvu arvesse võtmist ülekandevaru ja üleliigse laovaru määramisel, peab ta esitama vastavale haldusorganile sellekohase taotluse. Eelnõu jõustumine rakendussätete osas on ette nähtud Riigi Teatajas avaldamisele järgnevast päevast. Loe valitsuse kommunikatsioonibüroo teadet: http://www.valitsus.ee/brf/?id=280643 Vt Riigikohtu otsust: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-33-06

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus