iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus teeb sinu tulust peenraha

Valitsus teeb sinu tulust peenraha

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse kavandatavast eraisikute väärtpaberiinvesteeringute tulumaksuvabastusest.

Riigikogus oli eile esimesel lugemisel tulumaksuseaduse muudatus, mis koostajate sõnul heastab senise füüsilisest isiku ebavõrdse kohtlemise juriidilise isikuga võrreldes - väärtpaberitulu maksustamine nihkuks väljavõtmise hetkeni. Siiani maksab inimene tulumaksu ka siis, kui paigutab tulu uutesse väärtpaberitesse, äriühing mitte. Seadusemuudatus võiks eeldatavalt olla Äripäevale kui võrdse kohtlemise järjekindlale taganõudjale meeltmööda, ent lahendus, mida pakub valitsus, veenis Äripäeva, et inimeste väärtpaberiinvesteeringud tuleb üldse tulumaksust vabastada. Valitsus peaks kõigi vahenditega soodustama inimeste enda algatust säästa või investeerida.

Inimeste apaatia oma tuleviku kindlustamise vastu on paljudes riikides probleem ning kaalutakse säästmist soodustavaid kavasid. Singapur on juba rakendanud riikliku, USA nn automaatse säästukava (vt Robert J. Shilleri kommentaar). Toimetus ei pea vajalikuks, et Eesti peaks ka inimesed mingi riikliku säästuprogrammiga hõlmama, sest meie saame mitmeid poliitikaid ellu viia oma maksusüsteemi kaudu.

Kuid valitsus on võtnud pigem suuna, kuidas tõrjuda väheseidki ärksamaid tavainimesi säästmisest ja investeerimisest eemale. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3840/arv_juhtkiri.html Loe ka: Lemmi Kann. „Börsigurud lõid ühisrinde erainvestorite kaitseks

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus